KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12224197
nr 1222 4197
Emma Toll
(1847-1917), Sverige
Blandteknik, Fiskarflicka, motiv från Sandhamn, signerad. 23x16
Emma Toll, svensk bildkonstnär född 1847, död 1917 .
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 10 december 2018
kl 19:51:49
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.400 kr
1.400 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.700 kr
1.700 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.400 kr